Julian Deda në rolin e politikanit kërcënon PS-në: Doni mandat të tretë, burgu për burra është!
Transmetuar më 28-09-2020, 19:39

Aktori i humorit, Julian Deda, në rolin politik si përfaqësues i PD-së, mbi pretendimet e kundërshtarit, për të fituar mandatin e tretë historik, tha se në vend të këtij pretendimi, rilindasit i “pret burgu”.

Julian Deda u shpreh i sigurt në fitoren e PD-së, në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

“Duan mandat të tretë. E duan me çdo kusht, me çdo çmim. Ky fakt i ka egërsuar tmerrësisht shumë. Janë bërë bisha. Frika më e madhe e tyre është, si të justifikojnë pasurinë marramendëse që kanë vënë gjatë këtyre viteve”, – tha Julian Deda.

Ai mbyll reagimin e tij me fjalët “Mos e vrisni mendjen çuna dhe goca rilindase, burgu për burra është…!”

Julian Deda, përfaqësues zyrtar politik i PD-së, shpreson të kandidohet për deputet në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

/NOA.al