Vrasja e 71-vjeçarit në Elbasan, si i priti gazetarët gruaja e tij
Transmetuar më 25-09-2020, 15:34

Elbasani u trondit dje nga një ngjarje e pazakontë, ku një 71-vjeçar qëlloi me armë ndaj policisë dhe plagosi dy kalimtarë.

Pas 5 orësh përpjekje që Lefter Zhidru të dorëzohej, ai u ekzekutua nga forcat RENEA.

Në orët e para të mëngjesit gruaja e të moshuarit ishte në banesë dhe iu sul gazetarëve me akuza.

Ajo u shpreh se “do jepni llogari për ato që keni shkruar në media”.

Për më tepër shikoni videon.