Zyrtarisht ministre Arsimi, Evis Kushi betohet në presidencë
Transmetuar më 24-09-2020, 15:42

Evis Kushi është zyrtarisht ministrja e re e Arsimt.

Pak minuta pasi Parlamenti e votoi, ajo shkoi në presidencë për të bërë betimin.

Të pranishëm në ceremoni ishin Sekretari i Përgjithshëm i kryeministrisë, Engjëll Agaçi si dhe anëtarë të Kabinetit të Presidentit.

Kushi pason në këtë detyrë Besa Shahinin, e cila ditë më parë tha se do të largohej nga Shqipëria. /k.k/noa.al/