Transmetuar më 26-08-2020, 15:47

Kreu i komunës së Strugës, rezultoi pozitiv me Covid-19.

Për shkak të simptomave që ka shfaqur, Ramiz Merko ka shkuar të vizitohet dhe pasi doli pozitiv është shtruar në Klinikën Infektive në Shkup.

Nga Komuna e Strugës bëhet me dije se ai ka shkuar vetë në spital, ku është testuar dhe ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Më pas Ramiz Merko është shtruar në spital.

Nga fillimi i pandemisë në qytetin e Strugës janë konfrimuar pozitivë me Covid 19, plot 547 persona, ndërsa 142 raste raportohet se janë ende aktive në këtë qytet.

/NOA.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd