SPAK heq dorë nga dosja “339”, çështja i kalon Prokurorisë Durrës
Transmetuar më 30-07-2020, 18:51

Dosja “339” dotë hetohet nga Prokuroria e Durrësit.

Ditën e sotme, Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion ka shpallur mokompetencë për këtë çështje, dhe për pasojë hetimet do të kryhen nga përfaqësuesit e organit të akuzës në Durrës.

Sakaq, për 20 komisonerët vijon të jetë në fuqi masa e dhënë më herët.

10 prej tyre janë lënë në “Arrest me burg”, 7 “Arrest në shtëpi” dhe 3 “Detyrim paraqitje”.

Ata kanë favorizuar persona të caktuar që të votojnë në emër të qytetarëve të cilët ditën e votimit nuk kanë qenë në Shqipëri. /k.k/noa.al/