Hashim Thaçi flet për herë të parë për akuzat e “Hagës”, shigjeton ndërkombëtarët
Transmetuar më 29-06-2020, 20:06

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi flet për herë të parë pas akuzave nga Prokuroris Special i Hagës.

Thaçi shprehet se "gabime politike mund të kem bërë, por krime luftë nuk kam bërë asnjëherë".

Kritik me ndërkombëtrarët, Thaçi ka thënë se askush prej tyre nuk ka kërkuar llogari për krimet e luftës nga ana e Serbisë.

Dhe ironikisht thotë se “a mos duhet të presim që t’i kërkojmë falje Serbisë për genocidin ndaj nesh”.

Loading...