Arti në zi, humb jetën këngëtari i njohur i Shqipërisë
Transmetuar më 31-05-2020, 10:29

Ndahet nga jeta në moshën 69-vjeçare këngëtari i njohur, Qerim Sula.

Ai mbylli sytë pas një beteje me një sëmundje të rëndë, sprovë që nuk e kaloi dot.

Artisti dibran ishte këngëtar i këngëve epike në vend, ndërsa mbante edhe titulli “Mjeshtër i Madh”.

Zëri i tij dhe kontributi në muzikë do të mbahen mend ndër breza. /k.k/noa.al/

Loading...