Shpërthim i fuqishëm në qiell, filmohet pamja e rrallë
Transmetuar më 28-05-2020, 18:23

Disa banorë në veri të Turqisë janë habitur kur panë që diçka e fuqishme shpërtheu në qiell.

Në video dëgjohen disa zëra, dhe më pas një dritë verbuese shfaqet në hapësirë.

Mendohet se ka qenë një meteor, gjithsesi askush nuk mund ta thotë me siguri.

Pamjet thuhet se kanë qenë të dukshme në disa krahina, duke përfshirë Artvin, Erzurum, Sivas, Tuncel dhe Ardahan. /k.k/noa.al/