VIDEO: Julian Deda, Erion Veliajt: Lëri njerëzit të punojnë, kur shisje fiq a të pengonte ndokush?
Transmetuar më 28-05-2020, 06:49

Aktori i njohur Julian Deda i drejtohet me një mesazh kryetarit të bashkisë Tiranë, Erion Veliaj duke i bërë thirrje të ndalë revanshin ndaj shitësve ambulantë që përpiqen të nxjerrin bukën e gojës duke shitur banane.

Në videomesazhin që gjeni më poshtë, Deda evidenton se ambulantët po ndiqen gjithë kohës nga strukturat e bashkisë të cilat nuk i lejojnë të shesin.

Deda i shtron një pyetje kuptimplotë Veliajt kur i kujton faktin se ai ka shitur fiq dhe nuk është penguar ta bëjë këtë.

Duke e cilësuar si njeri të pashpirt që ka bërë miliarda, Deda e pyet më tej Veliajn se kujt i shërben me veprimet e tij. /noa.al/

Loading...