EMRAT/ Kultivonin kanabis në një magazinë, lihen në burg dy shqiptarë në Angli
Transmetuar më 21-05-2020, 20:01

Një gjykatë në Angli ka lënë në burg dy shqiptaraë të cilët më herët ishin kapur teksa kishin në pronësi një fabrikë kanabisi.

Autoritetet thanë se vlera e drogës mund të kapte vlerën e mbi 400 mijë oaund.

Orgito Asllanaj dhe Koi Cunaj u kapën duke rritur 491 bimë kur policia shkatërroi ndërtesën përmes një derë çeliku të përforcuar për të hyrë në një njësi biznesi.

E gjithë ndërtesa ishte shndërruar në shtatë dhoma në rritje dhe një dhomë tharje.

Bimët e kanabisit ishin në tre faza të rritjes për të krijuar një linjë prodhimi të vazhdueshme të aftë për të rritur nga 13 në 41 kg kanabis në çdo disa muaj.

Asllanaj, 29 vjeç dhe Cunaj, 43 vjeç, të dy pa vendbanim të rregullt, pranuan prodhimin e kanabisit dhe të dy u burgosën për një vit nga gjyqtari David Evans në Gjykatën mbretërore të Exeter. /k.k/noa.al/

Loading...