Operacion antidrogë në Kukës, rreth 20 të arrestuar, mes tyre policë/ Emrat
Transmetuar më 20-05-2020, 09:50
Foto ilustruese

Një operacion anti-drogë është zhvilluar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Kukës, duke vënë në pranga rreth 20 persona.

Mes të arrestuarve ka edhe efektive të policisë, të përfshirë në kultivimin e drogës.

Nga hetimet e nisura qysh në vitin 2018, mësohet se mes të arrestuarve janë Kreshnik Murataj, Sali Kovaçi, Arben Tuçi,

Floriand Myftaraj, Ramiz Cenaj, Arben Kalaj, Shkëlqim Cakaj, Beqir Murataj, Zamir Myftari dhe Pal Përgjegji.

Naim Kadiu është Oficer i Policisë Gjyqësore, i cili krahas prangosjes u pezullua nga detyra. /a.y/noa.al

Loading...