“Rroftë Teatri”, Mehdi Malkaj flet i emocionuar në protestë
Transmetuar më 18-05-2020, 17:50

Një prej aktorëve më të mirë që ka Shqipëria, Mehdi Malkaj, ka folur në protestën e sotme.

Ai e nisi flajmin e tij me një përshëndetje pë të pranishmit.

“Rroftë Teatri. Këtu fillimisht doli banda, pastaj anti-kontra banda, pastaj anti-antikontrabanda dhe këto duhet të zhduket të gjitha. që këto të zhduken duhet vendosur demokracia.

Duhet diktaturë e ligjit, qysh nga kryeministri deri te qytetarët. Unë ju dua shumë. Më keni mbytur me dashurinë që më keni falur”, tha aktori.

Ai është një prej atyre që e kundërshtoi fort shembjen e Teatrit. /k.k/noa.al/

Loading...