Porositi një dinozaur në internet për djalin e vogël, por pakoja që i erdhi në shtëpi…
Transmetuar më 12-05-2020, 21:47

Një djalë i vogël në Britaninë e Madhe i quajtur Theo i cili është shumë i apasionuar nga dinozaurët, dëshironte të kishte një model karnotauri, një dinosaur i veçantë që jetonte në Pentagonia 70 milion vjet më parë.

Babai i tij Andre Bisson, ishte gjithë kohës në kërkim të këtij modeli për t’ja blerë të birit derisa pa reklamën e një parku argëtues për fëmijë që shiste disa statuja të përdorura, përfshirë edhe karnotaurin.

Andre e bleu atë përmes internetit pa u menduar dy herë dhe pa i kushtuar shumë vëmendje.

Statuja kushtoi 1.200 paund dhe u dorëzua në shtëpi me një kamion të madh ku u vendos në kopsht me një vinç.

Ata nuk e kishin imagjinuar kurrë se kishte atë madhësi.

Shihni fotot./noa.al/

Loading...