Faza 2 me maskë, por me shumë stil
Transmetuar më 09-05-2020, 09:10

Shumë shtete të botës e kanë bërë të detyrueshme mbajtjen e maskës në publik, për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Teksa ka nisur faza 2, maska do të mbahet madje me shumë stil dhe modë.

Një stilist amerikan në New York, Joe Doucet, ka krijuar “Face Shied”, e cila është një mbrojtëse e fytyrës me shumë stil.

Kështu që nëse maska do të mbahet për shumë gjatë, të paktën njerëzit nuk do të duken shëmtuar. /a.y/noa.al

PËRDITËSIM LIVE 

Loading...