Koronavirusi, mënyra e re se si nxënësit u kthyen në shkolla në disa vende të Europës
Transmetuar më 08-05-2020, 13:31

Ndërsa në vendin tonë viti shkollor do të përfundojë online për shkak të situatës së koronavirusit, në disa shtete të Europës, qeveritë kanë vendosur rikthimin e nxënësve në shkollë.

Gjëja e parë e kërkuar është respektimi i distancës, por edhe përdorimi i maskës.

Më tej shkollat u modifikuan, bankat u risistemuan dhe nxënësit u pozicionuan ndryshe.

Këto masa po adaptohen nga një pjesë e mirë vendesh që nga Zvicra, Danimarka dhe disa shtete të tjera.

Në fotogaleri, mund të shihni modelin e ri të zhvillimit të mësimit, të diktuar nga Covid-19. /a.y/noa.al

Loading...