Konfirmohen 9 raste të reja me koronavirus në Kosovë dhe 17 të shëruar
Transmetuar më 29-04-2020, 21:11

Konfirmohen 9 raste të reja me koronavirus në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit.

Lajmi është bërë i ditur këtë mbrëmje nga ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Pas rasteve të fundit, numri total i të infektuarve me koronavirus në Kosovë, ka shkuar në 799.

Gjithashtu gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 17  persona.

“Dita e tretë me radhë kur ne të gjithë po i marrim rezultatet e angazhimit të përbashkët.

Sot kanë rezultuar të shëruar nga COVID-19, 17 qytetarë tanët.

Ndërsa nga 225 testime vetëm 9 kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Ju falemnderit për besimin, bashkëpunimin e solidaritetin”, shkruan Vitia./a.k/noa.al/

Loading...