Kapet peshku i rrallë “mbret”, me peshë 45 kilogramë
Transmetuar më 06-04-2020, 16:19

Një peshkim i pazakontë i përfunduar me kapjen e një peshku të rrallë “mbret” në Alassio të Liguria, në Itali.

Anija e peshkimit “Olimpia di Imperia”, kapi një peshk të rrallë “mbret”, ose siç njihet ndryshe në gjuhën shkencore Lampris guttatus.

Peshku me ngjyrë gri dhe vijëzime portokalli me pika të bardha, peshon plot 45 kilogramë.

Pamjet e tij po bëjnë xhiron e rrjeteve sociale. /a.y/noa.al

Loading...