Bayern Munchen “sfidon” koronavirusin, lojtarët rikthehen në stërvitje
Transmetuar më 04-04-2020, 20:55

Në një kohë që koronavirusi po përhapet gjerësisht në mbarë botën dhe vdekjet shtohen pasivisht, klubi gjerman i Bayern Munchen, vendos të rikthehet në stërvitje.

Klubi i njohur gjerman do të rikthehet në stërvitje ditën e hënë për përgatitjet e sezonit, duke vendosur të mos qendrojnë të izoluar.

Sipas ‘Kicker’, lojtarët e Bayern do të stërviten në grupe të vogla, në mënyrë që kontaktet të jenë sa më të pakta.

Gjithashtu, skuadra do të stërvitet në ambiente të hapura.

Kujtojmë që në Bundesligën gjermane, edhe skuadra e Ëolfsburg ka rifilluar seancat stërvitore./a.k/noa.al/