Koronavirusi/ Almeda Abazi dhe Tolgahan vendosin të ndihmojnë familjet në Turqi dhe Amerikë
Transmetuar më 25-03-2020, 21:13

Pandemia e koronavirusit do të shkaktojë vështirësi ekonomike në të gjithë botën.

Për këtë arsye, Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj Tolgahan Sayisman kanë marrë një vendim të rëndësishëm për të ndihmuar disa familje.

Në Turqi dhe Amerikë, ata zotërojnë disa apartamente.

Për disa muaj, Almeda dhe Tolgahan kanë vendosur të mos marrin qeranë tek 9 familjet që jetojnë në apartamentet e tyre, raporton CNN.

Çifti i famshëm jeton në Turqi dhe janë prindër të një vogëlushi./a.m/noa.al

Loading...