Rriten viktimat e koronavirusit në Greqi, 3 të vdekur në orët e fundit
Transmetuar më 24-03-2020, 18:13

Rritet sërish numri i viktimave prej koronavirusit në Greqi, ku deri më tani konfirmohen 20 të vdekur.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar tre viktima të tjera.

Në total numri i të prekurve në shtetin fqinj ka arritur në 743, mes tyre 48 raste të reja të konfirmuara orëve të fundit.

Sakaq autoritetet e shëndetësisë helene bën me dije se mosha mesatare e viktimave është 78 vjeç.

Ndërkohë në Greqi në vijim të valës së masave të marra për supermarketet janë përcaktuar orare fikse. Nga e hëna në të premte do të jenë hapur nga ora 07.00-21.00 dhe ditën e shtunë 07:00 – 20:00. /a.y/noa.al

PËRDITËSIM LIVE

Loading...