Koronavirusi/ Ngrihet spitali më i madh në Europë,me 5500 shtretër
Transmetuar më 23-03-2020, 20:37

Koronavirusi po bëhet shqetësues në mbarë botën.

Izolimi është këshilla më e vlefshme për të gjithë, duke qenë se nuk ka një vaksinë për këtë virus vdekjeprurës.

Shtetet më të prekura nga ky virus vdekjeprurës janë Italia dhe Spanja.

Fotot që sjell noa.al, tregojnë një spital të improvizuar, të ngritur në një qendër konferencash në Madrid të Spanjës.

Spitali i improvizuar ka 5500 shtretër dhe është më i madhi në Europë.

Këtë fundjavë aty do vendosen 300 persona.

Kryeqyteti spanjoll është më i godituri nga koronavirusi në vend./a.k/noa.al/

Loading...