I dashuri vdiq gjatë një loje erotike, dënimi për gruan
Transmetuar më 19-03-2020, 18:33

Gjykata e Assize e Alexandria dënoi Giovanna Damonte me një vit për vdekjen e Riccardo Sensabastiano, e cila ndodhi në korrik 2016 si rezultat i një loje erotike.

Akuza u shndërrua nga vrasja me paramendim në vrasje. Prokurori kishte kërkuar gjashtë vjet dhe tetë muaj burgim.

Të dashuruar prej kohësh, të dy praktikuan lojëra erotike me “skllavëri”. Më 11 korrik katër vjet më parë, gruaja e lidhi dashnorin e saj me një rrip, duart e tij pas shpinës, siç i kishte kërkuar ai të bënte.

Pastaj ajo ishte zhdukur. Pas kthimit të saj ajo e gjeti atë në gjendje jo të mirë, të pavetëdijshëm dhe thirri menjëherë urgjencën 118, por ndihma ishte e padobishme, pasi për të nuk mund të bëhej më asgjë sepse ndërroi jetë./b.l/noa.al/

La scritta ‘La legge è uguale per tutti’ durante l’inaugurazione dell’anno giudiziario a Genova, 25 gennaio 2014.ANSA/LUCA ZENNARO

Loading...