Koronavirusi shënon viktimën e dytë në Greqi
Transmetuar më 14-03-2020, 10:03

Shënohet viktima e dytë nga koronavirusi në Greqi. Mëngjesin e sotëm ka humbur jetën një 90-vjeçaar i cili ishte shtruar në spitalin Bodosakeio.

I moshuari ishte nga Kastoria, teksa krahas tij në spital ndodhen të shtruar edhe dy familjarë të tjerë.

Në total numri i të prekurve në Greqi ka shkuar në 190.

Për të shmangur përhapjen e shpejtë të virusit, qeveria greke ka mbyllur qendrat tregtare, baret dhe restorantet. /a.y/noa.al

VIDEO/ Çfarë duhet të dini për koronavirusin e ri?

PËRDITËSIM LIVE