Shorti për Ligën e Kombeve, mësohet fati i Shqipërisë dhe Kosovës
Transmetuar më 03-03-2020, 18:47

Në Amsterdam, u hodh shorti për grupet e Nations League 2020-2021, kompeticionit më të ri të UEFA-s, që këtë sezon do të diskutojë edicionin e dytë.

Fatmirësisht shorti ka evituar përplasjen mes dy ekipeve shqiptare Shqipërisë dhe Kosovës.

Liga C/ Grupi C3 Shqipëria do të përballet me Lituaninë, Bjellurusinë dhe Kazakistanin. Ndërsa Kosova në Ligën C/ grupi C4 do të luaj me Greqinë, Slloveninë dhe Moldavinë.

Edicioni i ri i kompeticionit Liga e Kombeve pritet të startojë në muajin shtator të vitit 2020.

Liga A: Portugali, Hollandë, Angli, Zvicër, Belgjikë, Francë, Spanjë, Itali, Bosnjë, Ukrainë, Danimarkë, Suedi, Kroaci, Poloni, Gjermani, Islandë.

Liga B: Rusi, Austri, Uells, Çeki, Skoci, Norvegji, Serbi, Finlandë, Sllovaki, Turqi, Irlandë, Irlandë e Veriut, Bullgari, Izrael, Rumani, Hungari.

Liga C: Greqi, Shqipëri, Mali I Zi, Maqedoni e Veriut, Gjeorgji, Kosovë, Bjellorusi, Qipro, Estoni, Slloveni, Lituani, Luksemburg, Armeni, Azerbajxhan, Kazakistan, Moldavi.

Liga D: Gjibraltar, Ishujt Faroe, Letoni, Lihtenshtejn, Andorrë, Maltë, San Marino.

Live:

GRUPI 1

Malta

Andorra

Letoni

Ishujt Faroe

GRUPI 2

San Marino

Lihtenshtejn

Gjibraltar

GRUPI 3

Sllovenia

Moldavia

Kosova

Greqia

GRUPI 4

Lituania

Kazakistan

Bjellorusi

Shqipëria

LIGA D

GRUPI 1

Malta

Andorra

Letoni

Ishujt Faroe

GRUPI 2

San Marino

Lihtenshtejn

Gjibraltar

Loading...