Nuk e dini kur ju skadojnë produktet e bukurisë? Zbuloni datën e saktë kur duhet ti hidhni në kosh
Transmetuar më 21-02-2020, 15:58

Femrat i kanë të përditshëm produktet e grimit dhe pjesa më e madhe e kanë të vështirë të kuptojnë se kur duhet ti hedhin në koshin e plehrave.

Prej kohësh, vajzat apo gratë e kanë kuptuar me anë të nuhatjes. Por për të shmangur irritimin në lëkurë apo sy prej produkteve kozmetike, afati për ti përdorur është:

Buzëkuqi- 1 vit

Fondatina- 1 vit

Rimeli dhe peneli- 3 muaj

Tonet për sytë- 2 vjet.

Për të ruajtur grimin, mjafton që ti mbani larg dritës së diellit, por të mos i lini në temperatura të ftohta. Furçat duhen pastruar rregullisht me produktet e posaçme për të mos krijuar akne prej papastërtisë./a.m/noa.al

Loading...