Parashikimi i motit, e shtunë 11 janar 2020
Transmetuar më 11-01-2020, 08:01

Pjesa e parë e ditës mbizotërohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike. Por duke filluar nga mesdita dhe në vijim vranësirat shfaqen, ku më të dukshme do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore të vendit, duke sjell reshje shiu dhe dëbore.

Sipas meteoalb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke u luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga 3 gradë Celsius deri në 14 gradë Celsius.

Era do të fryjë e lehtë në tokë, mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindore duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...