Pak orë na ndajnë nga ndërrimi i viteve, ky ishte tërmeti më i fortë i regjistruar sot
Transmetuar më 31-12-2019, 18:29

Tërmetet nuk kanë munguar as në ditën e fundit të vitit 2019. Kanë mbetur vetëm pak orë nga ndërrimi i viteve dhe në disa shtete ka patur aktivitet sizmik.

Lëkundja më e fuqishme është regjistruar para pesë oësh në jug të ishujve Kermadec në Zelandën e Re, me magnitudë 5 të shkallës Rihter.

Një tjetër lëkundje e fortë u ndje para dy orësh në Vanatu, magnituda e së cilës ishte 4.6.

Në asnjërin prej shteteve nuk janë raportuar dëme në njerëz apo në banesa.

Ndërsa në vendin tonë nuk ka patur asnjë lëkundje tërmeti gjatë ditës së sotme./a.m/noa.al/