Rama nxjerr video-mesazhin dhe premton: Për Shqipërinë e 2020 që do të jetë më shumë e fëmijëve
Transmetuar më 31-12-2019, 08:41

Kur na ndajnë edhe parë orë nga ndërrimi i viteve, ku pritet të trokasë 2020-ta, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të urojë shqiptarët përmes një video mesazhi.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, kreu i qeverisë ka shpërndarë një video që i dedikohet fëmijëve, ndërsa premton se ky vit do të jetë për ta.

“Për Shqipërinë e 2020 që do të jetë më shumë e fëmijëve”, shkruan Rama bashkëngjitur videos që mund ta shihni me poshtë./b/.l/noa.al/