Transmetuar më 26-12-2019, 08:45

Vendi ynë gjatë paradites do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Orët e mesditës dhe në vijim do të shtojnë vranësirt në Skajin Verior dhe Jugor por pa rrezikuar rreshje.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke u luhatur -4 gradë C deri në 14 gradë C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtëi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./b.l/noa.al/

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd