Transmetuar më 25-12-2019, 21:18

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, reagoi menjëherë pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili iu kundërpërgj sot më herët akuzave për tradhti ndaj kombit.

Në një reagim në Facebook, Vasili thotë se nga këtu e në Amerikë ai tradhtar është dhe do të mbetet dhe këtë “titull”, sipas tij, kryeministri e ka fituar vetë me meritë.

Reagimi i plotë i Petrit Vasilit:

Edhe tradhtar, edhe Esadist edhe shume i lodhur ky kryeministri pazarxhi i Shqiperise.

Edhe per Krishtlindje do degjojme shtërzimet e fikura te kesaj mushke shterpe politike?

Qe ketu e deri ne Amerike tradhtar eshte dhe tradhtar do te mbetet dhe kete "merite" ai e ka fituar vertet me "merite" se e shiti Kosoven si askush ne keto 2000 vjet.

Kete "merite" te tradhetarit as ja merr dhe as ja do njeri, ta mbaje dhe do ta mbaje gjithe jeten./NOA.al