Transmetuar më 25-12-2019, 13:40
Foto ilustruese

Tre persona janë vënë në prangat e policisë së Korçës, të kapur me lëndë narkotike.

Të arrestuarit janë A.J., 27 vjeç, banues në fshatin Xhafzotaj, Shijak; B.J., 32 vjeç, banues në Xhafzotaj, Shijak; H.U., 24 vjeç, banues në Xhafzotaj, Shijak dhe E.T., 28 vjeç, banues në Babrru, Tiranë.

Arrestimi i tyre u bë pasi, nga informacione të siguruara në rrugë policore, si edhe gjatë kontrollit që shërbimet e policisë kanë ushtruar në hyrje të qytetit

të Korçës, në mjetin tip “Peugeot”, me drejtues shtetasin E.T., me të cilin të dyshuarit po udhëtonin, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 4.6 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike kanabis.

Ndaj të dyshuarve hetimet janë në vijim, ndërkohë që materialet iu referuan Prokurorisë së Korçës për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, kryer në bashkëpunim”. /a.y/noa.al