Transmetuar më 25-12-2019, 11:00

Në këtë fotolajm janë grumbullar nëpërmjet fotografive momentet që shenjuan vitin 2019, duke përzgjedhur top-fotografitë më të mira.

Në imazhet që shihni bashkëngjitur, përmblidhet historia e një viti, duke fiksuar në to momente shprese, dhimbje, triumfi dhe tragjedish.

Flakët dhe tymi në katedralen Notre Dame në Paris në 15 prill 2019, ishin një moment kulmor në të gjithë botën.

Në fotogaleri mund të shikoni që nga manifestimet për demokracinë në Hong Kong, tek zjarret në Amazonë, atentatet në Sri Lanka etj. /a.y/noa.al