Transmetuar më 24-12-2019, 23:55

Anjeza Branka, ka bërë një urim të veçantë për Krishtlindje.

Artistët kanë gjetur forma nga më të ndryshmet për të uruar këtë festë, pavarësisht përkatësisë fetare.

Ajo ka përdorur pjesë nga bibla, për të uruar besimtarët e krishterë, ndërsa edhe ambjenti ku ajo ndodhet përputhet plotësisht me festën.

‘Në Qoftë Se Armiku Yt ka Uri , Jepi Bukë për të ngrënë , Dhe Nëse Ka Etje , Jepi Ujë Për Të Pirë, Sepse Kështu Do Të Grumbullosh Thëngjij Mbi Kokën e Tij ,Dhe Zoti Do Të Të Shpërblejë.  Gëzuar te gjithëve KRISHTLINDJET",  ishte mesazhi i këngëtares Anjeza Branka./NOA.al