Transmetuar më 24-12-2019, 16:25

Ky është horoskopi për muajin janar 2020 që noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, dhe ndjenjat, si do ecë ky muaj për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Viti i ri fillon shumë mirë sa i përket ndjenjave sepse Venusi është në një aspekt shumë pozitiv dhe ofron takime të mundshme, madje edhe aventura të mundshme me njerëz të njohur rishtas. Sidoqoftë, dy javët e para të muajit duhet të përdoren për të takuar njerëz interesantë, veçanërisht nëse jeni zemra të vetmuara. Edhe ata që jetojnë një histori të bukur dashurie mund të përfitojnë nga periudha për të përjetuar emocione të forta. Shumë do të përballen me përgjegjësi të reja, veçanërisht ata që vendosin të jetojnë së bashku ose të martohen, dhe pranojnë gjithçka që përfshin lindjen e një strehe të re familjare.

Puna: Ky muaj është mjaft kritik për punën dhe për këtë arsye viti i ri fillon me disa vështirësi që mund të jenë të pakapërcyeshme gjatë pjesës së parë të janarit. Në këtë periudhë përpiquni të mos realizoni ndonjë projekt dhe nëse dëshironi të lidhni një marrëveshje ose kontratë merrni kohë. Pjesa e dytë e muajit do të jetë pak më e mirë, Mërkuri do të formojë një aspekt të ri astrologjik dhe do të jetë e mundur të rifilloni punën, të merrni avantazhe dhe gjithashtu fitime të mira. Dhe në fund të muajit, një mundësi e mirë mund të vijë për ata që kërkojnë punë ose kënaqësi për ata që punojnë nën varësi. Horoskopi këshillon të keni kujdes nga investimet financiare.

Demi

Dashuria: Periudhë e bukur në dashuri, në veçanti në pjesën e parë të muajit do të jeni shumë aktiv nga pikëpamja sentimentale. Nëse tashmë keni dikë në krah, gjërat po shkojnë mjaft mirë dhe është e mundur të bëni planet e jetës së bashku. Me Jupiterin shumë të favorshëm është e mundur të vendosni gjëra të rëndësishme si martesa ose bashkëjetesa, ose ndoshta të mendoni për lindjen e një fëmije. Nëse jeni beqar, atëherë duhet të përpiqeni të mashtroni atë person që ju tërheq shumë. Do të animoheni nga shumë pasione dhe do të përjetoni emocione të forta, si për shembull të bëni gjëra të çmendura.

Puna: Në një nivel pune, kjo periudhë është shumë interesante, do të përfshiheni nga një vullnet i shkëlqyeshëm dhe një lajm i mirë po vjen edhe për projektet që keni në mendje. Mos harroni se Urani është në qiellin tuaj dhe kërkon absolutisht të bëni ndryshime në jetën tuaj. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, bëni intervista dhe dërgoni CV sepse ekziston një shans i mirë që të vijë një telefonatë. Nëse tashmë punoni, atëherë do të keni lëvdata dhe kënaqësi për punë të mbaruara, me përparësi të konsiderueshme financiare. Jupiteri dhe Saturni premtojnë fitime të shkëlqyera, veçanërisht nëse keni vendosur të ndryshoni disa gjëra në jetën tuaj të punës.

Binjakët

Dashuria: Pjesa e parë e këtij muaji për të lindurit Binjakë është shumë më e mirë se e dyta sepse Venusi premton të japë emocione të bukura për të gjithë ata që kanë dikë që duan, por edhe për zemrat e vetmuara që mund të bëjnë takime të shkëlqyera. Nëse jeni vetëm, mos hezitoni të dilni dhe të merrni pjesë në vende të reja takimesh për të takuar njerëz të rinj. Ndër miqësitë e reja, mund të jetë personi i duhur për të filluar një histori dashurie. Por Marsi kërkon të jeni shumë të kujdesshëm në lidhje me nervozizmin dhe tensionin që mund të shfaqet brenda familjes dhe gjithashtu në marrëdhëniet sentimentale për gjëra të kota. Çiftet që sapo ishin bashkë duhet të përfitojnë nga ky muaj për të forcuar bashkimin e tyre.

Puna: Me Venusin në një pozitë të shkëlqyer në gjysmën e parë të muajit, Binjakët mund të flenë mirë. Në fakt, gjatë dy javëve të para, Venusi mund të japë lajme të mira edhe për ata që nuk po punojnë shumë. Sidoqoftë, një çështje ligjore mund të jetë e vështirë për tu mposhtur, kështu që gjëja më e mirë për të bërë është të vazhdoni me kujdes ekstrem. Pas mesit të muajit është më mirë të mos teproni shpenzimet e panevojshme sepse mund të kenë probleme ekonomike. Kështu që hapni sytë dhe kushtojini vëmendje portofolit.

Gaforrja

Dashuria: Pas një pjese të parë jo aq të favorshme të muajit, kalimi i Venusit në pjesën e dytë sjell përmirësime domethënëse. Në fakt, ju mund të rikuperoni një marrëdhënie dashurie pas një periudhe krize ose, nëse jeni beqarë, bëni takime interesante dhe përsëri mund të bini në dashuri. Shumë do të jenë në gjendje të jetojnë aventura të thjeshta, pa një angazhim serioz, duke përfituar nga ajo fuqi joshëse magjike që i dallon ato. Në vend të kësaj, vështirësitë për çiftet që janë në krizë do të rriten dhe kjo do të thotë të duhet të përballen me mosmarrëveshje shumë të forta brenda marrëdhënies. Pak mundësi për të zgjidhur keqkuptimet, megjithatë nga pjesa e dytë e muajit do të jetë e mundur të rikuperohen.

Puna: Dy javët e para të muajit mund të jenë të ndërlikuara në punë. Projektet dhe iniciativat mund të prishen nga diçka ose dikush. Për fat të mirë, Mërkuri ka lënë opozitën që nga mesi i muajit dhe fillon një periudhë paqësore dhe fitimprurëse, e shkëlqyeshme për tërheqjen e bashkëpunimeve të reja dhe të ardhurave të reja. Nëse keni një punë që ju lejon të drejtoni një jetë të matur, mos ndryshoni, përndryshe rreziku është të mbeteni pa asgjë. Për sa i përket investimeve, yjet këshillojnë të mos hedhin para në kompani që mund të krijojnë vështirësi vetëm në të ardhmen e afërt.

Luani

Dashuria: Periudha e ulje-ngritjeve në dashuri për Luanin, këtë vit të ri fillon me Venusin në kundërshtim deri në mesin e muajit. Nëse doni të shmangni grindjet dhe keqkuptimet, apo edhe një ndarje martesore, do të ishte më mirë të shmangni përplasjet e ashpra me partnerin tuaj. Ndërkohë, ndërsa ditët kalojnë, moti përmirësohet paksa dhe madje brenda familjes është e mundur të jetosh një periudhë më të favorshme. Nëse jeni zemra të vetmuara dhe mendoni se mund të pushtoni zemrën e dikujt, atëherë prisni fundin e muajit, kur fuqia juaj joshëse të përmirësohet dhe ju mund të jeni më të suksesshëm në një nivel sentimental.

Puna: Jo një fillim shumë interesant për vitin në punë, por gjërat ndryshojnë nga dekada e tretë e muajit e tutje. Nga kjo periudhë, në të vërtetë, ka shumë mundësi të reja për të përparuar profesionalisht. Edhe nëse ka shpenzime të papritura dhe disa probleme burokratike, do të keni mundësi të menaxhoni këtë periudhë duke sjellë në fund disa çështje të rëndësishme. Ata që janë në kërkim të një pune të re do të gjejnë disa vështirësi dhe ju duhet të vazhdoni më tej, duke u përpjekur të shfrytëzoni të gjitha mundësitë më të mira që vijnë. Çdo gjë duhet të bëhet për të gjetur besimin në aftësitë tuaja dhe vetëm duke provuar veten do të jeni në gjendje ta bëni atë.

Virgjëresha

Dashuria: Muaji Janar fillon me disa vështirësi në sferën sentimentale. Në fakt, Venera nuk është në një pozitë të mirë astrologjike dhe madje nga gjysma e dytë e muajit kundërshtimi i saj mund të krijojë një klimë tensioni brenda familjes dhe me të dashurin tuaj. Nëse jeni duke kaluar një periudhë krize, atëherë përpiquni të zgjidhni gjithçka me dialog dhe optimizëm dhe shmangni zvarritjen e situatave deri në fund të muajit. Ne duhet të qëndrojmë të qetë dhe të vazhdojmë me qetësi. Zemrat e vetmuara nuk janë në gjendje të jetojnë takimet e reja në mënyrë të qetë për momentin.

Puna: Në këtë muaj Mërkuri mund të ofrojë mundësi të mira pune. Fitimet mund të jenë gjithashtu thelbësore dhe mund të vijnë mundësi të shkëlqyera për t’ju bërë të bëni disa projekte të rëndësishme profesionale. Prandaj, nëse po kërkoni një punë, pyesni veten pa hezituar dhe do të merrni diçka. Në gjysmën e dytë të muajit, disa telefonata mund të revolucionarizojnë jetën tuaj. Nëse keni vendosur të bëni investime financiare ose të pasurive të patundshme, dy javët e para janë të shkëlqyera sepse gjithçka që del nga xhepi juaj tani mund të kopjohet shumë shpejt.

Peshorja

Dashuria: Periudha mund të jetë shumë intriguese për Peshoret që janë në çift. Në veçanti, dy javët e para mund të përjetohen me një shoqërim dhe mirëkuptim të tillë dhe çdo shqetësim me partnerin mund të zgjidhet lehtësisht. Nga gjysma e dytë e muajit Venusi zhvendoset në qiell por nuk duhet të ketë komplikime, vetëm një monotoni e vogël brenda çiftit. Nëse jeni zemra të vetmuara dhe po kërkoni të bëni takime të reja, ekzistojnë të gjitha mundësitë për të jetuar përvoja të reja. Miqësitë që lindin nën këtë qiell mund të shndërrohen në dashuri gjatë muajve të ardhshëm.

Puna: Në sferën e punës ka një lajm të mirë nga gjysma e dytë e muajit, kur me mbështetjen e Mërkurit dhe Marsit gjithçka bëhet më e lehtë edhe për ata që nuk kanë ende një punë. Paratë nuk janë problem në këtë muaj dhe mund të ketë fitime të mëdha, gjithçka varet nga biznesi që keni arritur të bëni. Periudha është e shkëlqyeshme për të hyrë në shtigje të reja profesionale, për zhvendosjen në një qytet të ri dhe fillimin e një pune të re, dhe gjithashtu për përparimin ekonomik me investime të reja që mund të sjellin fat në muajt në vazhdim.

Akrepi

Dashuria: Ditët e para të këtij muaji fillojnë me pak nervozizëm për Akrepin. Me Marsin në qiell, grindja do të jetë shumë e lehtë edhe për gjëra shumë të parëndësishme. Nëse keni një marrëdhënie dashurie për tu rikuperuar, duhet ta shtyni gjysmën e dytë të muajit, kur sqarimi i Venusit do të jetë më pak i ndërlikuar për të menaxhuar. Edhe për zemrat e vetmuara, pjesa e parë e muajit do të jetë shumë zhgënjyese sa i përket arritjeve të dashurisë. Për fat të mirë, gjithçka përmirësohet dhe miqësi të reja interesante mund të arrijnë.

Punë: Një lajm i shkëlqyeshëm për punën, me Mërkurin në tranzit në shenjë ka mundësi të bukura në një nivel profesional. Mbështetja e Diellit konfirmon mundësinë që ata që kanë një punë të marrin lëvdata dhe kënaqësi, ose të marrin një rritje të pagave. Është gjithashtu e mundur të merret një ofertë më e mirë profesionale dhe në çdo rast të gjitha situatat kanë për qëllim konsolidimin e suksesit. Prandaj, horoskopi ju këshillon të lëvizni dhe të përfshiheni dhe të përfitoni nga ai pak fat që fati ka rezervuar për ju.

Shigjetari

Dashuria: Në këtë muaj të fillimit të vitit, ata që lindin nga shenja që janë beqarë, do të mund të bien përsëri në dashuri, mbase pas prishjes së një marrëdhënie romantike. Edhe ata që jetojnë tashmë një histori dashurie mund të jenë shumë me fat dhe optimist pavarësisht se kanë provuar disa keqkuptime. Venusi në fillim të muajit mund të jetë shumë pozitiv për përmirësimin e marrëdhënies dhe harmoninë e qëndrueshme. Edhe për beqarët, ndjenjat janë shumë të mira.

Puna: Sa i përket punës, nga mesi i janarit është e mundur të merrni lajme të mira, gjithashtu në lidhje me detyra të reja dhe për këtë arsye fitime më të mëdha. Mos harroni se mbështetja e Jupiterit dhe Saturnit është thelbësore dhe nëse dikush ju ofron një mundësi, mos refuzoni, por përpiquni të veproni duke i hapur lajmet. Kohë e shkëlqyeshme për të bërë investime financiare, do të ketë shumë mundësi të favorshme për të ndërmarrë projekte të reja dhe të rriteni profesionalisht.

Bricjapi

Dashuria: Në fillim të muajit, ata që po përjetojnë një marrëdhënie dashurie të fortë janë aktiv dhe të pranishëm, dhe demonstrojnë vëmendjen e tyre me mendime të kujdesshme dhe të këndshme. Koha e mirë për të bërë një dhuratë të rëndësishme, e cila është një simbol i dashurisë së përjetshme dhe që e bën të dashurin tuaj të kuptojë se sa i rëndësishëm është. Qielli vazhdon të jetë i favorshëm edhe pas mesit të muajit për zemrat e vetmuara dhe për të gjithë ata që duan të kthehen në dashuri. Nëse do të jetoni së bashku, martohuni ose të paktën shkoni për të jetuar me personin që doni, kjo pjesë e muajit është e duhura për ta bërë atë.

Puna: Periudha e shkëlqyeshme edhe për punën, ka mundësi të mëdha për t’u shfrytëzuar. Jini shumë të kujdesshëm ndaj mundësive që vijnë dhe mos zbrisni asnjë mundësi sepse Jupiteri dhe Saturni mund të sjellin një lajm të shkëlqyeshëm. Kohë e shkëlqyeshme gjithashtu për të bërë investime financiare dhe të pasurive të patundshme, kështu që blerja e një shtëpie mund të jetë ndër projektet tuaja. Në vendin e punës, atmosfera me njerëzit me të cilët punoni mund të përmirësohet edhe pas një periudhe grindjesh dhe keqkuptimesh dhe cilësitë tuaja do të njihen. Një ndryshim në punë ose role do të çojë në fitime më thelbësore.

Ujori

Dashuria: Janari fillon me vështirësi dhe pengesa të ndryshme në sektorin e dashurisë, megjithatë, për fat të mirë, Dielli dhe Venusi janë shumë pozitivë deri në mesin e muajit. Nën këtë qiell favorizohen ata që kanë një dëshirë të fortë për të takuar njerëz të rinj dhe të dashurohen. Zemrat e vetmuara me të vërtetë mund të fillojnë të shikojnë përreth dhe të përjetojnë emocione të reja. Sidoqoftë, nëse nuk veproni dhe mbeteni akoma, mund të humbisni mundësi të ndryshme dashurie dhe madje edhe mundësinë më të vogël për të jetuar aventura të shkëlqyera.

Puna: Muaji mund të jetë shumë pozitiv në sektorin profesional. Në fakt, Venusi në një pozicion shumë të favorshëm ofron mundësi të reja për të ardhura dhe mundësi të reja për ata që janë në kërkim të një pune të re. Megjithatë, Jupiteri dhe Saturni, le të parashikojnë që ky nuk është një fillim plotësisht i thjeshtë për tu menaxhuar dhe do të duhet të përballeni me pengesa të ndryshme për të arritur qëllimet e përcaktuara. Ne duhet të insistojmë në realizimin e ëndrrave tona.

Peshqit

Dashuria: Planeti i dashurisë arrin qiellin tuaj gjatë pjesës së dytë të janarit. Nga ky moment jeta juaj e dashurisë mund të shkëlqejë dhe mund të marrë profile interesante seksuale. Pasioni i dashurisë gjithashtu mund të ringjallë marrëdhëniet e vdekura dhe ta bëjë historinë tuaj të dashurisë edhe më të bukur. Nëse jeni zemër e vetmuar, mos refuzoni një ftesë sepse ekzistojnë të gjitha kushtet për të lindur marrëdhënie të reja dashurie ose marrëdhënie interesante miqësie.

Puna: Jupiteri në pjesën e dytë të muajit kalon qiellin tuaj dhe së bashku me Saturnin ofron shumë mundësi në një nivel pune. Ka një lajm të rëndësishëm në sytë e atyre që duhet të ndërtojnë një të ardhme profesionale. Mundësitë mund të vijnë në çdo kohë, por ato më të mirat do të ndodhin veçanërisht gjatë javëve të para të vitit të ri. Nëse jeni duke punuar në një projekt me njerëz të tjerë, mund të shpresoni të arrini rezultate të shkëlqyera. Gjëja më e rëndësishme për të bërë është të bësh zgjedhje të mençur për ta gjetur veten mirë në të ardhmen./b.l/noa.al/