FOTO/ Fejohet pas rënies drastike në peshë, as e ëma nuk e njohu, 38-vjeçarja tregon sekretin
Transmetuar më 17-12-2019, 23:00

Një grua pas një diete strikte ka humbur me dhjetëra kilogramë, për një vit e gjysmë.

Ndryshimi i saj duket i pabesueshëm. Ajo më në fund, pas rënies në peshë, është dashuruar dhe është fejuar.

Elizabeth Watkins, 38 vjeçe, nga Buckinghamshire, nuk u njoh as nga e ëma pas ndryshimit dhe rënies drastike në peshë.

Ajo tregoi dietën dhe se gjatë kësaj kohe kishte bërë edhe ecje të gjata në rrugë.

Dieta e Elizabeth më parë

Mëngjesi: Asgjë

Dreka: Dy sanduiçe, një qese e madhe thërrimesh dhe një bar çokollate

Pasdite: Tortë dhe biskota e një filxhan çaj me tre lugë sheqer.

Darka: Ushqim të gatshëm ose i përgatitur, vakt normal.

Ushqime shtesë: Ëmbëlsira, çokollata ose akullore.

Dieta e Elizabeth tani

Mëngjesi: Kafe pa sheqer, kos Activia, një kumbull, një klementinë dhe një grusht rrush.

Pas mëngjesit: Një tas me qull me shurup të artë M&S me qumësht gjysmë të skremuar, një pjesë të vogël boronice dhe një filxhan çaj me ëmbëlsues.

Dreka: Sallatë e përzier me salcë limoni, një pako kuaver, një dardhë dhe një koks diete.

Darka: Diçka me pak vaj në një tas të vogël

Ushqime shtesë: Një tas çaji me ëmbëlsues me një biskotë të lehtë tretëse, mollë, dhe ndonjë ushqim shtesë ose pjesë çokollate  Haribo ose Lindt.

Loading...
Loading...