Horoskopi mujor, dashuria, puna, financat për muajin dhjetor 2019
Transmetuar më 02-12-2019, 11:05

Ky është horoskopi për muajin dhjetor 2019 që noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, dhe ndjenjat, si do ecë ky muaj për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Yjet i sigurojnë Dashit një fund të qetë të vitit. Edhe nëse ka disa re në horizont, është vetëm një çështje e pasojave të muajit të kaluar. Sidoqoftë, qielli është i favorshëm për t’u përballur me disa keqkuptime ose diskutime në dashuri ose brenda familjes. Nëse dashuria nuk është e kënaqshme për ata që kanë tashmë një lidhje, mund të ketë surpriza të këndshme për zemrat e vetmuara. Rreth fundit të muajit, kur edhe Venusi bëhet pozitiv në qiell, takimet mund të bëhen shumë intriguese.

Puna: Nga dekada e parë e muajit Mërkuri kthehet të jetë pozitiv dhe ka shanse të mira për të gjetur një vend pune për ata që janë ende në kërkim të saj. Mund të ketë mundësi të shkëlqyera për të ndryshuar jetën profesionale, por ne duhet t’i kushtojmë vëmendje ndikimit negativ të Jupiterit. Për shkak të kundërshtimit të këtij planeti disa projekte mund të shtyheshin, edhe nëse vetëm pak. Kini kujdes të mos grindeni me shefat ose kolegët e punës, është më mirë të ruani një atmosferë miqësore dhe të lini pas polemikat. Ndikimi i një personi mund të ndryshojë gjërat në të ardhmen tuaj profesionale.

Demi

Dashuria: Ditët e para të këtij muaji janë më të mirat për të provuar ndjenjat në një mënyrë shumë paqësore dhe pozitive. Ata që nuk mund ta zhbllokojnë emocionalisht veten mund të mbështeten në një mirëkuptim të shkëlqyer seksual, i cili do të sjellë bashkëpunim me partnerin dhe do të shmangë grindjet. Zemrat e vetmuara, nga ana tjetër, nëse duan të bien në dashuri, mund të kenë shumë mundësi për t’u përfshirë në një lidhje. Sidoqoftë, duhet të dalim jashtë, të vizitojmë vende të reja dhe njerëz të rinj, sepse në çdo kohë do të jetë e mundur të takohet shpirti binjak. Ditët më me fat janë ato të fundit të muajit, kur tashmë ka euforinë për vitin që do të vijë, dhe zemra është e gatshme të mirëpres emocione të mëdha.

Puna: Nga dekada e parë e muajit e tutje, Mërkuri nuk është më në kundërshtim dhe për këtë arsye më në fund disa pengesa në punë zhduken. Këtu është mundësia e fillimit të një shtegu të ri profesional me ide dhe projekte të reja për tu realizuar. Perspektiva e mundësive të reja dhe dëshira për të gjetur një ekuilibër më të mirë në një nivel profesional sjellin shumë optimizëm dhe energji të madhe. Ne nuk duhet të ndalemi, por duhet të punojmë dhe të studiojmë për t’u përgatitur për mundësitë që planetët ofrojnë në këtë periudhë të fundvitit.

Binjakët

Dashuria: Në këtë muaj të dhjetorit jeta e dashurisë së binjakëve kalon në një fazë pozitive, mbi të gjitha falë hyrjes së Venusit e cila sjell një klimë më të mirë mes çifteve. Ata që janë futur në një rrugë plot pengesa, më në fund mund të marrin përsëri historinë e tyre të dashurisë. Në përgjithësi, periudha më e keqe ka kaluar dhe nëse marrëdhënia e dashurisë ka rezistuar, atëherë rruga tani është e lirë. Zemrat e vetmuara mund të shpresojnë të kenë një takim të mirë edhe nëse duhet të presim kohë më të mira. Gjatë pushimeve ka shumë të ngjarë të njohësh një person vërtet interesant.

Puna: Më në fund, edhe në punë, situata përmirësohet, edhe nëse nuk duhet të mendohet se mbërrijnë ngjarje të mëdha. Sidoqoftë, shumë gjëra do të ndryshojnë, edhe nëse ato janë ndryshime graduale. Nga mesi i muajit e tutje, një qiell shumë pozitiv na lejon të jetojmë një jetë të ngjeshur pune, aq sa mund të bëhen bashkëpunime të reja. Ngadalë edhe të ardhurat rriten dhe për këtë arsye do të jeni në gjendje të përballeni me shpenzimet me një qetësi më të madhe. Me pak fjalë, fundi i këtij viti mund të jetë shumë i kënaqshëm në punë.

Gaforrja

Dashuria: Fundi i vitit u jep atyre që kanë lindur nga shenja ditë vërtet të paharrueshme. Edhe nëse disa grindje me partnerin do të jenë të pashmangshme megjithatë do të jetë mirë të bësh paqe, dhe kështu të prishësh monotoninë. Do të ketë mundësi të vlefshme për rikuperim edhe për ata që kanë patur një krizë dhe për këtë arsye duhet të shërohen. Emocionet e reja po vijnë edhe në jetën dashurore të beqarëve. Kush do ta ketë të vështirë të gjejë shpirtin binjak do të duhet të presë për periudhën e fundit të muajit, menjëherë rreth festave të Krishtlindjeve, një mundësi e shkëlqyer për të hapur zemrën te një person i ri.

Puna: Faza e ndryshimeve në lidhje me punën. Fillimisht mund të ketë vështirësi që kolegët ose shefat të jenë të përgjegjshëm, dhe nuk do të jetë e lehtë të vazhdoni me idetë tuaja profesionale. Nëse jeni i pavarur, përpiquni të mos merrni rrugë të reja dhe tregohuni shumë të kujdesshëm në lidhje me marrëveshjet dhe kontratat e reja që do të përfundoni. Hapini sytë dhe tregohuni shumë të kujdesshëm ndaj iluzioneve dhe përpiquni të mbështeteni në forcën tuaj sesa në fat. Lajme hyrëse për ata që janë në kërkim të një pune të re dhe për ata që janë në pritje të rritjes profesionale.

Luani

Dashuria: Një periudhë mjaft e komplikuar në dashuri për shumë Luan, me Venusin e pafavorshëm në fillim të muajit. Nëse po përjetoni një histori dashurie në krizë për një kohë të gjatë, argumentet dhe keqkuptimet janë të mundshme. Takimet e reja të dashurisë mund të prishen nën këtë qiell dhe madje zemrat e vetmuara mund të kenë shumë vështirësi për të njohur dikë. Sidoqoftë, situata mund të përmirësohet kur Hëna është e favorshme, edhe nëse do të zgjasë disa ditë. Sidoqoftë, është e nevojshme që të përfitoni nga kjo, dhe të punoni për të shmangur diskutimet me partnerin ose me ndonjë person të familjes. Me qetësi dhe durim është e mundur të kapërceni këtë periudhë.

Puna: Në këtë muaj të dhjetorit projektet vazhdojnë shumë mirë dhe nga 10 e tutje ato shkojnë edhe më mirë. Kalimi i Mërkurit në një aspekt shumë të favorshëm e bën rrugën më të lehtë profesionale. Shumë njerëz ende mund të gjejnë një punë të mirë, të lidhin kontrata dhe të fitojnë shuma interesante të parave. Prandaj është e mundur të jetosh një fazë shumë produktive në punë dhe të veprosh së bashku me njerëzit e tjerë për të përfituar nga kjo. Projektet që filluan gjatë disa muajve të fundit tani mund të vazhdojnë shumë mirë.

Virgjëresha

Dashuria: Muaj shumë interesant për të përmirësuar lidhjen tuaj të dashurisë. Venusi lejon që ju të jeni shumë tërheqës dhe plot joshje, por nëse tashmë keni një person që të dashurojë, duhet të keni shumë kujdes në lidhje me tradhtitë. Zemrat e vetmuara, nga ana tjetër, mund të argëtohen duke bërë pushtime të reja dhe duke shfrytëzuar një magnetizëm të lartë. Nëse në të kaluarën keni hasur në një periudhë krize dhe keqkuptimesh, atëherë në këtë moment mund të rregulloni gjithçka. Por kini kujdes nga ditët e fundit të muajit sepse situata mund të përkeqësohet. Sidoqoftë periudha është mjaft e rëndësishme për dashurinë dhe është e mundur të bësh plane së bashku me të dashurin.

Puna: Aktivitetet e punës shkojnë shumë mirë në fillim të muajit, ka ide të mira dhe mund të merren lëvdata dhe kënaqësi. Në një nivel profesional mundësitë mund të jenë të shkëlqyera, por çdo bashkëpunim i ri i propozuar duhet të kontrollohet në të gjitha detajet. Risia e bukur e këtij muaji është pasazhi i ri i Jupiterit që lejon të filloni shtigje të reja. Në fakt, shumë prej shenjave kanë kaq shumë projekte për tu ndjekur në muajt e ardhshëm. Sidoqoftë, shpenzimet e paparashikuara nuk do të mungojnë, por për fat të mirë momenti është i favorshëm për të ardhurat, kështu që ju lehtë mund të merreni me to.

Peshorja

Dashuria: Për Peshoren, një periudhë e lëkundur fillon në dashuri. Gjatë këtij muaji ju duhet të shmangni grindjet e panevojshme dhe keqkuptimet që mund të prishin një marrëdhënie deri më tani ka shkuar mirë. Nën këtë qiell është shumë e lehtë që të gjitha ato marrëdhënie emocionale në vështirësi të mund të marrin fund, kështu që është thelbësore të hapësh dialog dhe të zgjidhësh dyshimet. Më mirë të mos nënvlerësoni asnjë diskutim dhe gjithmonë përpiquni të gjeni një pikë takimi. Nëse jeni zemër e vetmuar përpiquni të lëvizni dhe të veproni për të fituar atë person që ju pëlqen vërtet, por duhet ta bëni atë deri në mes të muajit, sepse atëherë gjithçka bëhet më e ndërlikuar.

Puna: Pas dhjetë ditëve të para të dhjetorit, ju mund të merrni frymë lehtësuese në punën tuaj dhe të përfitoni përfitime të mëdha ekonomike. Natyrisht e gjithë kjo do të jetë e mundur vetëm nëse keni qenë në gjendje të shfrytëzoni disa situata të lindura në muajt e kaluar. Sidoqoftë, kurrë mos e ulni rojen tuaj dhe duhet të keni shumë kujdes nga ata që ofrojnë marrëveshje të shkëlqyera, por që mund të rezultojnë të jenë cikërima. Ata që lindin nga shenja mund të jetojnë një fazë më produktive në gjysmën e dytë të muajit falë pozitës së favorshme të Mërkurit që mbron iniciativat dhe garanton vazhdimësinë e tyre.

Akrepi

Dashuria: Edhe nëse dashuria sjell disa probleme të vogla në këtë muaj të dhjetorit, megjithatë, ka momente bashkëkohësie dhe mirëkuptimi. Venusi ndihmon në mbrojtjen e marrëdhënieve familjare dhe emocionale dhe shpërndan problemet e keqkuptimit. Disa kontraste mund të lindin midis prindërve dhe fëmijëve për shkak të çështjeve ekonomike. Nga dekada e dytë Jupiteri mbështet takime të reja, dashuri të reja dhe gjithashtu lehtëson afrimin midis njerëzve që kanë luftuar në të kaluarën. Kështu që zemrat e vetmuara mund të bëjnë arritje të mira, miqësi të reja dhe të përjetojnë emocione të bukura që ngrohin zemrën, ndërsa ata që tashmë kanë një histori dashurie mund të bëjnë projekte të bukura me partnerin e tyre.

Puna: Mërkuri i vendosur në qiellin tuaj ju lejon të jeni shumë aktiv në punë dhe gjithashtu ofron mundësi të mira për fitim. Ata që lindin nga shenja janë të përhapur nga energjia e mjaftueshme për t’i dhënë jetë të gjitha dëshirave. Nëse jeni duke punuar në një projekt të ri do të jetë gjithashtu e mundur të merrni ndihmë të rëndësishme për të arritur diçka që ju intereson në veçanti. Të rinjtë kanë mundësi të shkëlqyera për të gjetur punë dhe për të fituar përvojë edhe në fusha të reja. Marsi gjithashtu jep energji të zjarrtë dhe të re, e cila do të jetë thelbësore për të arritur qëllime të reja.

Shigjetari

Dashuria: Në këtë muaj ka disa situata të vështira në jetën e dashurisë. Në fakt, Venusi mund të krijojë argumente ndoshta për shkak të shpenzimeve të tepërta ose problemeve të tjera të lidhura me paratë. Sidoqoftë, nga mesi i dhjetorit gjithçka ndryshon dhe pozicioni i ri astrologjik i Venusit bën të mundur gjetjen e qetësisë në dashuri. Zemrat e vetmuara që janë në kërkim të dashurisë së vërtetë mund të takojnë njerëz që i përgjigjen idealeve të tyre, ose, nëse ata tashmë e duan dikë, ata mund të deklarojnë veten e tyre. Ata që janë në çifte mund të shijojnë një situatë më të mirë dhe gjithashtu mund të fillojnë të bëjnë projekte të mira me partnerin e tyre. Lajme të rëndësishme edhe në mjedisin familjar, disa projekte mund të jenë të suksesshme.

Puna: Me Jupiterin në një pozitë të mirë këtë muaj, shumë projekte që filluan në të kaluarën mund të fitojnë shumë para. Periudha e korrjes ka mbërritur dhe ata që kanë një punë të mirë mund të përparojnë me siguri për të arritur rezultate të mira. Nga gjysma e dytë e muajit vijnë lajme të tjera interesante për ata që duhet të ndryshojnë role dhe aspirojnë të bëjnë një karrierë. Gjatë kësaj kohe është shumë e rëndësishme të përgatitesh gjithashtu të provosh lloje të reja të vendeve të punës, sepse ato mund të jenë më të mirat për të sjellë përfitimet e dëshiruara.

Bricjapi

Dashuria: Dashuria deri në datën 20 të muajit është shumë pozitive për ata që kanë lindur nga shenja dhe madje beqarët për pjesën më të madhe të muajit do të jenë në gjendje të bëjnë takime. Kështu që, nëse akoma nuk keni një person pranë jush, përpiquni të përfitoni nga kjo periudhë për të takuar njerëz të rinj. Pushimet e Krishtëlindjes do të jenë shumë të rëndësishme për t’i lehtësuar gjërat. Nëse, nga ana tjetër, tashmë keni një person për të dashuruar, atëherë që nga fillimi i dhjetorit mund të filloni të bëni plane jetësore. Ju mund të vendosni datën e dasmës tuaj, ose të shkoni dhe të jetoni me të, ose ndoshta të blini një shtëpi të re. Të gjitha projektet që keni me të dashurin tuaj më në fund mund të realizohen.

Puna: Kalimi i Mërkurit mund të shkaktojë disa vështirësi të vogla në nivelin e punës. Kështu që nëse duhet të lidhni një marrëveshje ose të kryeni një projekt, ndërmerrni veprime brenda dhjetë ditëve të para të dhjetorit. Gjithashtu, mos nënvlerësoni asnjë problem ekonomik që mund të shfaqet rreth periudhës së Krishtlindjes. Mund të ketë shpenzime të paparashikuara që do të prishin financat. Sidoqoftë, falë Jupiterit do të keni shumë ide për t’i zbatuar dhe mund të shikoni të ardhmen tuaj profesionale me optimizëm. Nëse keni ndërmend të ndryshoni punë, të ndryshoni qytete, të investoni para në një aktivitet të ri profesional, bëni atë, periudha është e jashtëzakonshme.

Ujori

Dashuria: Muaji fillon me disa ndërlikime në dashuri, Venusi është pas jush dhe nuk ju lejon të jeni shumë me fat. Në të vërtetë, disa probleme mund të jenë të vështira për tu menaxhuar. Për t’i shkaktuar ato mund të jetë një grua ziliqare e marrëdhënies tuaj romantike, ose ndoshta diskutime me të dashurin tuaj mund të lindin për shkak të situatave që përfshijnë një person të tretë. Dekada e fundit e muajit është e favorshme për një rikuperim në dashuri, por do të duhet të lëvizni me kujdes. Zemrat e vetmuara mund të zhgënjehen nga takimet e reja dhe nuk arrijnë të gjejnë personin që plotëson idealet e tyre.

Puna: Ju padyshim jeni në fazën më të mirë të jetës tuaj të punës. Deri më tani keni qenë të mirë dhe keni qenë në gjendje të përfitoni nga situatat e ndryshme që ju kanë ndodhur, kështu që nuk keni probleme financiare. Sidoqoftë, ky qiell i qetë profesional mund të shqetësohet nga një problem burokratik ose juridik që nuk është i lehtë për tu zgjidhur. Për fat të mirë, do të keni mundësi të drejtoheni te personi i duhur për ta kapërcyer atë. Ata që janë ende në kërkim të një pune nuk duhet të heqin dorë sepse ndikimi pozitiv i Jupiterit vazhdon dhe u lejon atyre të arrijnë qëllimet e dëshiruara.

Peshqit

Dashuria: Në muajin e fundit të vitit planeti i dashurisë është i favorshëm, megjithatë në dekadën e fundit mund të ketë ndonjë keqkuptim të lehtë në marrëdhëniet me të dashurin. Prandaj duhet të bëni gjithçka për të forcuar marrëdhënien romantike dhe për të zgjidhur çdo krizë. Nëse në të kaluarën disa diskutime kanë shkatërruar marrëdhënien tuaj të dashurisë, është mirë të punoni për të përjetuar një periudhë paqeje dhe qetësie. Zemrat e vetmuara mund të kthehen të jenë më optimistë dhe trina e Marsit i jep hijeshi, magnetizëm dhe një fuqi të madhe joshjeje për t’u shfrytëzuar në livadhet e reja.

Puna: Problemet e punës që kanë vështirësuar muajt e kaluar do të marrin fund dhe kalimi i ri i Jupiterit premton të jetë me të vërtetë shumë efikas në punë. Ka projekte të reja që mund të fillojnë dhe shumë ide të shkëlqyera dhe fituese. Disa situata që ishin bllokuar tani mund të rifillojnë shumë pozitivisht. Gjatë kësaj faze të vitit dhe madje edhe gjatë festave të Krishtlindjeve nuk mbesin ende, por veproni dhe kërkoni ndihmën e njerëzve të rëndësishëm që mund të mbështesin iniciativat tuaja. Koha e shkëlqyeshme për të marrë promovime, lavdërime dhe kënaqësi në punë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...