Parashikimi i motit, e enjte 14 nëntor 2019
Transmetuar më 14-11-2019, 08:14

Vendi ynë paraqitet sot me vranësira të cilat do të sjellin rreshje shiu afat shkutra në orët e para të mëngjesit.

Po ashtu dhe orët vijuese do të jenë me mot të paqëndrueshëm, ku herë pas here do të ketë shira të përkohshëm.

Sipas meteoalb, temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 4 gradë C deri 21 gradë C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./b.l/noa.al/