Halloween-i i dashur dhe për fëmijët, disa ide si t’i vishni të vegjlit tuaj
Transmetuar më 30-10-2019, 11:23

Kudo në botë por edhe në Shqipëri, kohët e fundit po festohet data e ringjalljes të të gjithë shpirtrave sipas gojëdhënave dhe legjendave që prej viteve 1745.

Festa e Halloween në SHBA, njihet si festa e dytë që festohet më shumë pas Krishtlindjeve.

Në Shqipëri, kjo festë po merr përmasa të mëdha duke u bërë , ditë e veçantë për të rinjtë të cilët dalin natën të festojnë duke veshur kostume që personifikojnë personazhë të frikshëm të frymëzuar nga filmat thriller ose kostume të personasheve të shoë bizz që kanë krijuar një stil të tyre.

Pa dyshim Nata e Shtrigave është shumë e dashur edhe për fëmijët. Ata në këtë natë kanë mundësinë të shprehin kreativitetin e tyre duke u veshur si princesha apo heroi i preferuar. Të bëhen engjëj apo paksa të frikshëm.

Këtu gjeni disa nga kostumet më kreative të fëmijëve për këtë festë./b.l/noa.al/