Parashikimi i motit, e martë 29 tetor 2019
Transmetuar më 29-10-2019, 07:40

Pjesa e parë e ditës mbizotërohet nga kthjellime në të gjithë territorin, por pasditja sjellë kalime vranësirash të lehta në vend, ku më të dukshme paraqiten në skajin Verior të territorit shqiptar duke lënë zonat jugore dhe qëndrore në ndikimin e kthjellimeve.

Sipas meteoalb, temperaturat e ajrit do pësojnë rënie të lehtë në mëngjes deri në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3 gradë C deri në 25 gradë C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor- Verperëndimor duke krijuar në det dallgëzim i ulët./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...