Shpallet ‘Miss Kosova 2019’, bukuroshja do përfaqësojë vendin në ‘Miss Universe’
Transmetuar më 13-10-2019, 23:55

Këtë mbrëmje është mbajtur nata finale e ‘Miss Kosova 2019’.

Fituese e këtij evenimenti, është shpallur konkurentja Fatbardha Hoxha.

Bukuroshja do përfaqësojë Kosovën në garën tjetër prestigjioze që mbledh qindra modele nga mbarë bota, bëhet fjalë për ‘Miss Universe’.

‘Miss Kosova 2019’ është një organizim i përvitshëm, dhe kjo garë shpeshherë ka nxjerrë në ‘treg’ modele që tashmë janë nga më të kërkuarat./a.k/noa.al/

Loading...
Loading...