Tërmet 6.8 ballë, reagimi i njerëzve do iu lërë pa fjalë
Transmetuar më 30-09-2019, 21:38

Një tërmet prej 6.8 ballë goditi Kilin, ndërsa ajo që ka bërë më shumë përshtypje është fakti se disa njerëz nuk reaguan aspak.

Në raste të tilla paniku duhet të ishte në nivelin më të lartë, por teksa shikoni pamjet do mbeteni pa fjalë.

Tërmetira në 3 rajone të vendit, duke nisur nga kryeqyteti Santiago. Epiqendra e tij ishte 71 kilometra larg Constitucionit, në oqeanin Paqësor.

Kili shtrihet në të ashtëquajturën “Unaza e zjarrit” në Paqësor dhe ka një histori të gjatë tërmetesh vdekjeprurëse. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...