Plane për fundjavën? Ja si parashikohet moti në ditët e fundit të shtatorit
Transmetuar më 27-09-2019, 13:51

Kur kanë ngelur vetëm pak ditë nga shtatori, parashikohet që temperaturat të jenë të larta, deri në 32⁰C.

Sipas parashikimit të Meteoalb, këto ditë do të jenë kryesisht me kthjellime dhe vranësira të pakta.

Sipas Meteoalb ditët e fundit të muajit Shtator do të jenë me kthjellime dhe vranësira të pakta, ku më të shpeshta do të jenë në zonat malore dhe gjatë orëve të pasdites.

Po ashtu dhe temperaturat e ajrit do të rriten gradualisht kryesisht gjatë mesditës duke bërë që maksimumi të ngjitet në 31⁰C – 32⁰C. /b.l/noa.al/

Loading...
Loading...