FOTO/ Edi Rama i “fal” një palë atlete Presidentit të Norvegjisë, në Nju Jork!
Transmetuar më 26-09-2019, 17:39

E kanë kritikuar shpesh se shkon me atlete në takimet zyrtare. Kryeministri shqiptar tregoi se nuk është i vetmi.

Kryeministri i Shqipërisë, teksa ndodhet prej tre ditësh në Asamblenë e OKB-së, duket se i ka "falur" një palë atlete Presidentit të  Norvegjisë, gjatë pjesëmarrjes së tyre në një forum ekonomik. Nju Jork.

"Në selinë e World Economic Forum në Nju Jork, me Presidentin Borge Brente, ish-ministri i jashtëm i Norvegjisë, me të cilin përveç bashkëpunimit dhe miqësisë, na lidh edhe përdorimi i atleteve në kostumin zyrtar", theksoi Edi Rama, teksa pozoi me të, duke treguar se çfarë kishin veshur./a.m/NOA.al