Sonte shfaqet Hëna e zezë, mund të shihni yjet në Rrugën e Qumështit
Transmetuar më 30-08-2019, 20:16

Sonte shkencëtarët kanë paralajmëruar daljen e Hënës së Zëzë.

Një shfaqje e rrallë astronomike do të duket  sonte në qiell, një Hëne e re e zezë.

Hëna do të jetë e errët dhe kjo është një mundësi e shkëlqyer për të parë yjet në Rrugën e Qumështit.

Një Hënë e zezë është Hëna e dytë e re në një muaj të vetëm kalendarik. /k.k/noa.al/