Imazhet e NASA mbi vullkanin Etna, e vërteta e alarmit: Alienët, plan për të zhdukur jetën në Tokë! FOTO
Transmetuar më 26-08-2019, 17:24

Teoricienët e komplotit në të gjithë botën besojnë se jeta e alienëve është një realitet i hidhur.

Ata fajësojnë agjencitë hapësinore si NASA, për mbulimin e fakteve mbi praninë dhe inteligjencën jashtëtokësore.

Sipas këtyre teoricienëve të komplotit, dëshmi për UFO-t në të gjithë botën janë edhe provat autentike e ekzistencës së tyre. Ka disa të dhëna autentike që vërtetojnë praninë e tyre.

Sidoqoftë, në raste të caktuara, sytë e njeriut mund të mashtrohen lehtë, edhe nga retë që janë një fenomen natyror mahnitës.

Kjo besohet se po tradhton me vite me radhë edhe sytë e teoricienëve të komplotit.

Kohët e fundit, NASA ndau një video, që tregonte thjerrëza resh mbi malin Etna. Për shkak të strukturës së tyre të qetë dhe në formë disku, këto re të veçanta kanë mashtruar teoricienët e komplotit, ashtu si për vite me radhë, dhe këtë herë, rezultati nuk ishte më ndryshe.

Pasi panë pamjet, entuziastët konfirmuan në mënyrë të jashtëligjshme se një amësi gjigante jashtëtokësore ka vizituar tokën, dhe disa prej tyre madje shkuan një hap përpara dhe pretenduan se alienët janë duke u përgatitur për një pushtim, i cili mund të shkaktojë një zhdukje përfundimtare të jetës në Tokë.

Megjithëse Mali Etna shihet duke shpërthyer nga vullkani, kurse retë nuk kanë lidhje me shpërthimin.

Ato janë thjerrëza të formuara kur ajri i lagësht qëndron lart afër një mali ose vullkani. Skena surreale u kap nga rastësia në fund të muajit të kaluar kur një astrofotograf shkoi në Etna, për një sit të Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, në Siçili, Itali.

“Ai fotografoi lidhjen midis Hënës dhe yllit Aldebaran,” shkruajti NASA në faqen e saj të internetit, pasi ndau imazhet e kapura nga astronomi Dario Giannobile.

Retë thjerrëza zakonisht formohen në troposferën e atmosferës së tokës.

Zakonisht kjo ndodh kur ajri me lagështi detyrohet të rrjedhë lart, afër kufijve kodrinorë dhe maleve. Në raste të zakonshme, forma e këtyre reve duket si një disk, dhe kjo është arsyeja kryesore pse teoricienët e komplotit shpesh mashtrohen nga shikimi.

Megjithatë, edhe shkenca nuk e përjashton se mund të ekzistojë jeta përtej Tokës, por kjo nuk është provuar apo vërtetuar, ose nuk të paktën nuk është pranuar deri më sot./a.m/noa.al

Loading...
Loading...