Transmetuar më 20-08-2019, 13:54

Juventus po tregon forcë, në garë për Neymar.

Lajmi, i cili u publikua nga Spanja, gjeti konfirmimet e para në Brazil: Fabio Paratici, përveç ofrimit të Dybala (me vlerë 80 milion euro) për PSG, do të shtojë një shifër afër 100 milion euro për të kapërcyer konkurrencën e Barcelonës dhe Real Madrid.

Jo vetëm kaq, oferta për Neymar do t’i sillte brazilianin të fitonte po aq sa në Paris: 37 milion euro neto në sezon./a.m/noa.al