Tërmet i fuqishëm, infermieret rrezikojnë jetën për të shpëtuar të sapolindurit
Transmetuar më 07-08-2019, 12:13

Para çdo gjëje detyra: të shpëtohen foshnjat! Kështu disa infermiere rrezikuan jetën e tyre për të shpëtuar foshnjat teksa binte tërmet.

Pamjet që gjeni më poshtë vijnë nga reparti i të sapolindurve në një spital në Japoni, dhe tregon pamjen më njerëzore që mund të shihet.

Toka dridhet nga një tërmet me magnitudë 6.2 ballë të shkallës rihter që goditi këtë të hënë prefekturën e Fukushima, në verilindje të Japonisë.

Infermieret nuk kërkojnë mburojë për vete, dhe as përfshihen nga paniku, por para së gjithash mendojnë për fëmijët që ndodhen në djepet e tyre, shkruan noa.al.

Infermieret shihen teksa lëshohen drejt foshnjave për ti mbrojtur, deri në momentin që tërmeti përfundon. Ato dëgjohen duke thënë fjalën “përfundoi” dhe më tej rikthehen në vendet e tyre. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...