Parashikimi i motit për sot, e Diel 4 gusht 2019!
Transmetuar më 04-08-2019, 08:51

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në vendin tonë do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme.

Moti për ditën e sotme parashikohet  i kthjellët dhe me vranësira kalimtare. Në mesditë e pasdite përgjatë maleve,  do të ketë zhvillim vranësirash duke u pasuar nga reshje shiu të karakterit lokal.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-10m/s, përgjatë vijës bregdetare në orët e mesditës deri në 15m/s, duke u shoqëruar me valëzim 1-2 ballë.

QYTETET              Temperaturat në °C        Sigla

Shkodër               20/32                                     diell

Kukës                    19/29                     diell re

Lezhë                    19/33                     diell

Dibër                     17/29                     diell re

Durrës                  21/32                     diell

Tiranë                   22/33                     diell re

Elbasan                 21/34                     diell re

Berat                     16/33                     diell

Vlorë                     20/33                     diell

Korcë                    17/30                     diell

Gjirokastër         15/34                     diell

Sarandë               19/32                     diell

/a.m/noa.al/

Loading...
Loading...