Njihuni me mrekullinë e 8-të të botës, që po çudit edhe arkitektët!
Transmetuar më 19-07-2019, 21:00

Shpesh etiketohet si Mrekullia e 8-të e botës, kalaja e lashtë e ngritur mes shkëmbinjve të Sigiriya, në ishullin e Sri Lankës, është një mrekulli që befason edhe arkitektët e ditëve të sotme.

Lartësia mahnitëse në të cilën u ndërtua kështjella, tezgat e shumta që ruajnë sekrete shekullore, dhe burimet e ujit që derdhen në kopshtet e gjera të kështjellës, ofrojnë një botë të çuditshme për të gjithë ata që vizitojnë. /a.m/noa.al/

Loading...
Loading...