Nga adoleshent i dështuar në milioner, është vetëm 19 vjeç
Transmetuar më 10-06-2019, 21:00

Të gjithë e quajtën një adoleshent të dështuar, por sot ëshë një milioner edhe pse në moshën 19-vjeçare.

Kjo është historia e Dan Legg, nga Southampton i Anglisë, që investoi paratë e tij të fituara nga një punë e thjeshtë, në një llogari të “YouTube”.

Ai tashmë po fiton shumë para, aq sa ka arritur që të fluturojë me avion privat.

Dan zotëron dy shtëpi, bën një jetë luksoze dhe sigurisht që ju paguan prindërve të tij nja pagë mujore për të mos punuar.

Ai thotë se ka fituar gjithë këtë pasuri duke bërë tregti në tregun valutor, vetëm duke përdorur një llogari në telefonin e tij dhe thotë se do të duhet ta paguani 1 mijë paund për person nëse dëshironi të mësoni nga ai. /k.k/noa.al/

Loading...
loading...
Loading...